Archiv pro den 18. Červen 2010

Plný sál debatoval nad hospicem

18. Červen 2010, admin

Pardubice – Sál krajského zastupitelstva se v úterý zcela zaplnil sto padesáti účastníky konference o domácí hospicové péči, kterou pořádají krajské charity ve spolupráci s krajským úřadem. Více zde.

Praha dá šest milionů korun na vybavení hospice v Praze 4

18. Červen 2010, admin

Pražští radní v úterý rozhodli o uvolnění šesti milionů korun na vybavení pobočky bohnického hospice Štrasburk v Malovické ulici v Praze 4. Dotaci musí posvětit zastupitelé na svém zasedání 17. června. Více zde.

Hospic pomáhá rodinám a pozůstalým

18. Červen 2010, admin

Hospic pomáhá rodinám a pozůstalým v období zármutku. Prachatický Hospic sv. Jana N. Neumanna v sobotu přivítá zhruba 50 příbuzných a blízkých, kteří přijedou uctít památku svých nejbližších. Vzpomínkové setkání, které toto nestátní zdravotnické zařízení pečující o nevyléčitelně nemocné pořádá 3 krát v roce, je příležitostí pro všechny pozůstalé zavzpomínat na své zemřelé blízké a [...]

Hospic usiluje o domácí péči

18. Červen 2010, admin

Prachatice – Již na podzim letošního roku by mohl prachatický hospic začít poskytovat novou službu určenou nevyléčitelně nemocným, ale i jejich rodinám. Více zde.

Hospiců v kraji je málo. Na Karvinsku ani jediný

18. Červen 2010, admin

Karviná - V okrese není jediný státem, krajem ani jakoukoli další organizací provozovaný hospic. Ten nejbližší je v Ostravě a další se staví ve Frýdku-Místku. Ani v budoucnu kraj s hospicem na Karvinsku nepočítá. Více zde.

Hospic je důstojné místo, kde přijde úplný konec

18. Červen 2010, admin

Čerčany – Hospic Dobrého Pastýře na své klienty čekal řadu let. Od položení základního kamene, který 5. dubna 2003 posvětil a poklepal sám kardinál Miloslav Vlk, trvalo ještě dlouhých pět let, než mohl v září roku 2008, přivítat první klienty. Více zde.

Patnáct pacientů hospicu využilo možnost volit

18. Červen 2010, admin

Prachaticko – Včera odpoledne volili také pacienti prachatického hospice, tak, aby nebyl narušen jejich denní rytmus. A protože si sami nemohli dojít ke svému volebnímu obvodu, přišla za nimi návštěva s přenosnou urnou. Zástupkyně z volební komise nesly kromě ní také nezbytné volební lístky, protože někteří z pacientů je neobdrželi. Více zde.

Hospic investoval miliony, teď neví, zda je dostane

18. Červen 2010, admin

Prachaticko – Rozhodnutí o přehodnocování projektů, které regionální operační program v páté výzvě na podzim loňského roku podpořil, pěkně „zavařilo“ prachatickému hospicu. Výbor o přehodnocení všech 177 žádostí rozhodl počátkem tohoto týdne. Šanci tak mají i projekty, jež zůstaly takzvaně pod čarou, a některé podpořené mohou jít z kola ven. Více zde.

Město zdarma převedlo pozemek pro hospic

18. Červen 2010, admin

Chrudim – Zástupci vedení města Chrudim a sdružení Smíření – hospicového sdružení pro Pardubický kraj podepsali v uplynulých dnech smlouvu o bezúplatném převodu pozemků z vlastnictví města do vlastnictví sdružení. Více zde.