Archiv pro den 27. Červenec 2010

Virtuální schůzky nejsou problém

27. Červenec 2010, admin

Čerčany – Zajímavou službu Rodina on–line mohou využívat pacienti, kteří pobývají v místním hospici. Ten jim nabízí možnost komunikovat s jejich blízkými moderní cestou – přes internet. Více zde.

Odejít důstojně a pokojně je možné také v hospici

27. Červenec 2010, admin

Když se objeví nevyléčitelná nemoc, zasáhne to vždy do osudů nemocných i jejich rodin. Představuje nejen fyzickou, ale rovněž psychickou zátěž pro každého, kdo je konfrontován s neúprosnou diagnózou, zejména v závěrečné fázi. Kromě nemocnic nabízejí péči o nevyléčitelně nemocné pacienty také hospice. Více zde.

Opět česko-slovenská konference paliativní medicíny v Bratislavě

27. Červenec 2010, MUDr. Ondřej Sláma, Ph.D.

2. česko-slovenská konference paliativní medicíny se uskuteční 27.10.2010  v Bratislavě. Hlavní organizátoři podujetí jsou Sekcia paliatívnej medicíny Slovenskej spoločnosti pre štúdium a liečbu bolesti SLS a Česká společnost paliativní medicíny ČLS JEP. Podrobnější informace o konferenci naleznete ZDE (PDF, 0,5 MB)

Střížkov chystá potřebný stacionář, místní stavbu kritizují

27. Červenec 2010, admin

V Praze 9 – Střížkově vzniká nový hospic pro osoby postižené Alzheimerovou chorobou. Zařízení, které po uvedení do provozu nabídne služby 12 klientům, má pomoci pokrýt poptávku po pečovatelských službách. V Praze totiž dosud funguje jen jeden takto specializovaný denní stacionář. Stavba hospice ale naráží na odpor některých střížkovských starousedlíků, podle kterých jim svou výškou [...]