Brňané, volte prof. Vorlíčka do Senátu!

22. Srpen 2010, MUDr. Marie Svatošová

V průběhu 16 roků spolupráce jsem pana prof. MUDr. Jiřího VORLÍČKA, CSc., poznala jako neúnavného, mimořádně pracovitého a cílevědomého bojovníka za práva těžce nemocných i jejich rodin. Bez jeho aktivní podpory by české hospicové hnutí nebylo tam, kde je dnes – uprostřed cesty k cíli. Mohlo už být i o kus dál, kdyby bývalí zákonodárci jeho moudrá odborná doporučení nepouštěli jedním uchem tam a druhým ven. Co se mu dosud nepodařilo protlačit zdola, má teď šanci protlačit shora – pokud si ho ovšem do Senátu zvolíme.

To je důvod, proč jsem se rozhodla vyzvednout si voličský průkaz a odjet demonstrativně volit do Brna. Bohužel to nejde. Zákon o volbách mi to neumožňuje, protože mám trvalý pobyt v Praze. Apeluji proto na všechny brněnské voliče, kteří si uvědomují, že paliativní a hospicovou péči budou s velkou mírou pravděpodobnosti jednou potřebovat i oni a jejich nejbližší – neváhejte panu prof. Vorlíčkovi dát ve volbách do Senátu svůj hlas. Hájí práva nás, obyčejných smrtelníků. Velmi si ho za to vážím.

MUDr. Marie Svatošová
prezidentka Asociace hospicové a paliativní péče
marie.svatosova@seznam.cz

Foto: Týden