Helena Nosková z hospice – vítězka Sestra roku 2011

5. Březen 2012, Vojtěch Zikmund

28. února 2012 v Paláci Žofín na Slovanském ostrově v Praze byla během slavnostního vyhlášení celostátní ankety Sestra roku 2011 za oblast Sestra v sociální péči jako vítězka vyhlášena zdravotní sestra z Hospicového hnutí – Vysočina, o.s. v Novém Městě na Moravě Helena Nosková.

Soutěž Sestra roku je již tradiční akcí, koncipovanou jako poděkování sestrám a ostatním nelékařským zdravotnickým pracovníkům za jejich mimořádnou a nelehkou práci. Záštitu nad oceněním převzala i letos Mgr. Dagmar Havlová za Nadaci Dagmar a Václava Havlových VIZE 97 a také primátor hlavního města Prahy doc. MUDr. Bohuslav Svoboda, CSc. Odborným garantem je Ministerstvo zdravotnictví ČR.

Vítězka soutěže Sestra roku 2011 Helena Nosková (vpravo) s kolegyní z Hospicového hnutí – Vysočina, o.s. Milenou Petrovou, která jí do soutěže navrhla.

Tento úspěch je velkým oceněním nejen samotné vítězky, ale i nelehké a náročné práce pracovníků v terénní hospicové péči, kterou Hospicové hnutí – Vysočina, o.s. ve žďárském okrese již od roku 2005 vykonává.