Dobrovolníci v Hospici Anežky České získali cenu Ď za Královéhradecký kraj

12. Duben 2012, Ing. Juraj Kizák

Oceněni byli manželé Šislerovy pomáhající v hospici Červeném Kostelci. Co znamená práce manželů Šislerových pro hospic, nejlépe vystihuje vlastní vyjádření manželů: „Když jsme začínali, bylo v hospici mnoho lidí na delší dobu a často je nikdo nenavštěvoval. Lidé se sami sháněli po člověku, se kterým by si mohli popovídat. A tak jsme hledali vhodnou četbu, zastavili se u pěkné myšlenky a rozmlouvali o životě. Jedné slepé paní jsme chodili předčítat. Nebo třeba manžel vyhledal odbornou literaturu o letectví pro bývalého letce, který byl v hospici také dlouho, a vyprávěli si o létání. Prostě se snažíme vždy najít cestu k nitru člověka… Více ZDE.