MUDr. Marie Svatošová – Aby tu byla jiná alternativa než zabíjení nemocných

21. Květen 2012, Ing. Juraj Kizák

Z rozhovoru Dr. Svatošové pro portál Lidemezilidmi.cz: „Především nám chybí hustá síť mobilních, neboli domácích hospiců. Ta by měla doplňovat stávající síť hospiců lůžkových. Tyto dvě formy hospicové péče jsou stejně důležité. Nekonkurují si, ale doplňují se. V určité fázi onemocnění vystačí pacient a jeho rodina s péčí mobilní, kdy tým a pomůcky putují za nemocným domů. Nestačí- li, nebo není z jiného důvodu možná, pak padá v úvahu hospic lůžkový. Po stabilizaci stavu se může pacient zase domů vrátit.“ Více ZDE.