Cena Makropulos 2012 pro Hospicové sdružení Duha Hořice

2. Říjen 2012, Ing. Juraj Kizák

Cenu Makropulos za rok 2012 osobně udělil ministr zdravotnictví Leoš Heger Hospicovému občanskému sdružení Duha se sídlem v Hořicích. Tento projekt představuje  koncept tzv. „domácího hospice“, pomáhajícího rodinám, které převezmou péči o těžce nemocného v domácím prostředí. Umožňuje nemocnému zůstat v nejtěžších chvílích ve vlastním prostředí a mít blízkost a péči své rodiny při zachování kvalitní zdravotní péče.   Projekt  představuje komplexní centrum hospicové péče zahrnující i sociální poradnu a půjčovnu zdravotnických pomůcek. Takový projekt není totožný s „kamennými“ hospici a dosud u nás nebyl oceněn. Více ZDE.