Oslavy Světového dne nemocných v Hospici Duha Hořice

26. Únor 2013, Ing. Juraj Kizák

Radostným překvapením slavnostního dne byl zájem téměř stovky návštěvníků z řad obyvatel Hořic a okolí, Jičína, Dvora Králové n/L, Hradce Králové, ale také z Liberce a Rychnova n/K. Početná skupina zdravotníků přijela z hospice v Červeném Kostelci. Živý zájem o problematiku domácí hospicové péče, léčbu symptomů pokročilého nádorového onemocnění a ukázku speciálních zdravotnických pomůcek velmi mile překvapil. Vzhledem ke skutečnosti, že informovanost o domácí hospicové službě není stále dost dobře vyjasněna a pochopena, bylo velkou radostí, že zázemí domácího hospice navštívili také lékaři a zdravotní sestry. Došlo k tak potřebné výměně názorů a vyjasnění mnoha nedorozumění. Na besedu se zakladatelkou hospicového hnutí v ČR MUDr. Marii Svatošovou, spisovatelkou a publicistkou, přišlo velké množství posluchačů. Paní doktorka velice pestře vyprávěla o počátcích budování hospiců, o všech úskalích, které se svými spolupracovníky zažívala, ale také o radosti z rozvoje hospicové péče u nás. Více ZDE.