Stále chybí systémové financování, zaznělo na setkání Fóra mobilních hospiců v Čerčanech

13. Březen 2013, Ing. Juraj Kizák

Fórum mobilních hospiců ČR je diskusní skupina jednotlivých mobilních hospiců, která pomáhá mapovat situaci v oblasti terénní paliativní péče. Ve čtvrtek 28.2.2013 uspořádali představitelé tohoto fóra v Hospici Dobrého Pastýře schůzku. Jedním z nejpalčivějších bodů byla stále trvající absence systémového financování mobilní hospicové péče. Stále se nedaří přimět pojišťovny k podpisu smluv a k hrazení péče kvalifikovaných sester a lékařů o nevyléčitelně nemocné v jejich domácím prostředí. Představitelé mobilních hospiců proto musí kromě profesionální péče zdravotnického personálu zajistit i finance na provoz mobilního hospice, aby si jí mohl dovolit každý nevyléčitelně nemocný pacient, o kterého je pečováno doma.

S tím přímo souvisí úhrada práce lékaře pro mobilní hospic, která stále ještě není systémově vyřešena. Lékaři často pracují zdarma či téměř zdarma, a to službu mobilního hospice brzdí v rozvoji. Dalším diskutovaným problémem bylo zajištění pohotovosti po dvacet čtyři hodin denně. Více ZDE.

 

Vložit komentář

 
Copyright (c) 2005-2011 Ecce Homo, 2000-2004 Ing. Juraj Kizák, juraj.kizak@gmail.com
ECCE HOMO, o.s. = Sdružení pro podporu domácí péče a hospicového hnutí, působí v ČR nepřetržitě od roku 1993, jeho náplň a cíle vyplývají z názvu,
IČO 49366335, Bankovní spojení: 2001709504/0600, kontakt: marie.svatosova@seznam.cz
Anorexie.cz, Prezidentka.eu, Vangogh.cz, Modigliani.cz, Gauguin.cz, Česká prezidentka