Stavba kaple v Hospici sv. Alžběty v Brně

6. Duben 2013, Ing. Juraj Kizák

Hospic sv. Alžběty jako jediný hospic v republice nemá ve svých prostorách kapli, místnost určenou ke ztišení. Kaple sester alžbětinek se nachází mimo prostory hospice a není možné tam přivézt pacienty na lůžku.  Každý týden se slouží mše svatá ve společenské místnosti hospice, kam jsou pacienti přiváženi na lůžkách. Společenská místnost však slouží zejména k jiným účelům.

V souvislosti s rekonstrukcí hospice se naskytla možnost vybudování kaple v půdních prostorách hospice, které bezprostředně navazují na lůžkový hospic. Pacienti by tak měli možnost nechat se odvézt, či s doprovodem navštívit kapli kdykoliv by potřebovali načerpat sílu, mohli by spolu se svými blízkými strávit čas v modlitbě před svatostánkem a samozřejmě mše svatá by mohla být sloužena v důstojných prostorách. Více ZDE.