Financování hospicové péče v čerčanském hospicu

6. Červenec 2013, Ing. Juraj Kizák

Péče o jednoho pacienta v každém hospici (lékařská, ošetřovatelská, ostatní) stojí denně průměrně 2 500 – 3 000 Kč. Financování je vícezdrojové. Pojišťovny hradí svým pojištěncům pouze úzce specifikovanou zdravotnickou péči. Vzhledem k tomu, že hospic poskytuje svým klientům péči širšího, tj. i nezdravotnického charakteru, včetně nadstandardního vybavení pokojů, připlácí si pacient v čerčanském hospici za tyto služby, jež zdravotní pojišťovna neproplácí. Platby zdravotních pojišťoven pokryjí pouze cca 40 % celkových nákladů na péči. S pacienty a jejich rodinami se individuálně domlouvá příspěvek úměrný jejich příjmu tak, aby péče byla dostupná pro každého. Celkem takto získá hospic dalších cca 10 % rozpočtu. Více ZDE.