Den otevřených dveří v Hospici sv. Štěpána v Litoměřicích přitáhl pozornost návštěvníků

23. Říjen 2013, Mgr. Irena Vodičková

Více než 200 účastníků navštívilo v sobotu 12. října u příležitosti Světového dne hospicové a paliativní péče Hospic sv. Štěpána v Litoměřicích. Ani odpolední déšť nenarušil program, který se převážně konal v zahradě hospice. Všichni účastníci si tak mohli nejen prohlédnout hospic, jeho vybavení a například si vyzkoušet polohovací postel, ale také se se svými dětmi podívat na pohádku, poslechnout si vystoupení dětských pěveckých sborů a pochutnat si na drobném občerstvení, které hospic pro všechny své hosty připravil. Pro děti byl také připraven po celý den hojně využívaný skákací hrad.

Odpoledne si návštěvníci kromě pokračujících pravidelných prohlídek hospice poslechli vystoupení country kapely, které zakončilo venkovní program a kterého se zúčastnili i někteří klienti hospice se svými blízkými. V hospicové kapli byly mezitím zahájeny přípravy na mši za pozůstalé, která ukončila denní program.

Celý Den otevřených dveří Hospice sv. Štěpána v Litoměřicích byl zakončen velmi zajímavým večerním benefičním koncertem, který se konal ve Varhanním sále ZŠ B. Němcové. Zde vystoupil pěvecký sbor Bohemiachor, vítěz soutěže Slovakia Cantat. Sbor je složen ze samých dirigentů, a to se odrazilo i na počtu dirigujících, kterých se během večera vystřídalo dvanáct! Zážitek to byl pro všechny přítomné opravdu mimořádný, s účinkujícími se posluchači nechtěli ani rozloučit, a tak se vystoupení protáhlo a neformálně pokračovalo i v předsálí.

Den otevřených dveří Hospice sv. Štěpána v Litoměřicích se v této podobě konal poprvé, organizátory však zájem návštěvníků mile překvapil, a tak se můžeme slíbit všem zájemcům podobnou akci i v příštím roce.

Fotografie z akce si můžete prohlédnout zde.

Den otevřených dveří se konal díky podpoře Ministerstva zdravotnictví ČR a Občanského sdružení TŘI. Děkujeme!