Prof. Malcolm Payne (UK) navštívil prachatický hospic

9. Listopad 2013, PhDr. Robert Huneš

V prvním listopadovém týdnu zavítala do prachatického hospice vzácná návštěva – prof. Malcolm Payne. Je světově uznávaným odborníkem v oblasti sociální práce.

Mnoho let pracoval v nejstarším hospici na světě – hospici sv. Kryštofa v Londýně (St. Christophers Hospice, London) jako ředitel psychosociální a duchovní péče.
Výzkumně se zaměřuje na péči o pacienty v terminálním stádiu života a na paliativní sociální práci.
Zastával vysoké akademické pozice na univerzitách v řadě zemí. Mj. Manchester Metropolitan University, Kingston University / St George University of London ve Spojeném království, Helsinská univerzita ve Finsku, Univerzita Opole v Polsku, Univerzita Komenského na Slovensku aj.