Belgicko: Smrtící injekce pro děti

15. Únor 2014, PhDr. Robert Huneš

Belgičtí poslanci schválili eutanazii pro nevyléčitelně nemocné děti bez omezení věku – jako první na světě. Zákon prošel velkou většinou.

Jako ředitel hospice se denně setkávám s umírajícími. Setkal jsem se se stovkami, tisíci umírajících lidí. Mohu vydat svědectví, že při současných možnostech medicíny nikdo(!) nemusí trpět nesnesitelnou bolestí. Veřejně a zodpovědně prohlašuji, že eutanázie je zlo. Společnost ji nepotřebuje. Potřebuje kvalitní paliativní péči o těžce nemocné. V hospicích to jde – nikdo netrpí nesnesitelnou bolestí, za každých okolností je zachována lidská důstojnost a člověk v posledních chvílích není sám! Paliativní péče o nevyléčitelně nemocné zušlechťuje a obohacuje pečující, účinně pomáhá nemocným. Legalizace eutanázie je rezignací na péči, lásku, oběť a odpovědnost, bere naději a buduje nicotu. Přijetím eutanázie společnost hubí sama sebe.

Komu není hodnota lidského života lhostejná – šiřte, sdílejte.