Hospic Prachatice chystá již IX. DEN PALIATIVNÍ HOSPICOVÉ PÉČE

14. Březen 2014, Mgr. Eva Předotová

Již IX. ročník odborné konference DEN HOSPICOVÉ PALIATIVNÍ PÉČE je přichystán na sobotu 26. dubna 2014 od 9:30 v Městském divadle v jihočeských Prachaticích. Letošní konference nese podtitul „Ve vašich rukách se cítím bezpečný“.

Hospic sv. Jana N. Neumanna, o. p. s., Domov Matky Vojtěchy a Vzdělávací institut sv. Jana N. Neumanna, o. p. s. co nejsrdečněji zvou všechny lékaře, sestry, sociální pracovníky, ošetřovatele ale i studenty, pedagogy či laickou veřejnost. Připraveny jsou pro vás zajímavé příspěvky našich vzácných hostů a odborníků na slovo vzatých.

Celou konferenci zahájí PhDr. Robert Huneš, poté bude dán prostor již samotným hostům.  Úvodní příspěvek na téma „Empaticky pečovat znamená budovat vztah a pocit bezpečí. Bazální stimulace® – respekt k životu a tělu pacienta“. přednese paní PhDr. Karolína Friedlová. Tato lektorka konceptu Bazální stimulace v České republice je členkou mezinárodní asociace zmiňovaného konceptu. Následující příspěvek „Geriatrické úvahy o bezpečí pacientů a klientů“ představí internista – geriatr a autor řady monografií na téma gerontologie a geriatrie MUDr. Zdeněk Kalvach, CSc. Dopolední blok zakončí svým příspěvkem PhDr. Petr Živný, Th.D., tento psycholog, zabývající se především psycho-onkologií dlouhodobě působí v Interational Cenenter of Experimental and Applied Hypnosis – Miláno. Přednáška tohoto významného psychologa a teologa je na téma „Zpracování smrti vlastní i smrti našich drahých“.

Odpolední blok zahájí příspěvek s názvem „Aby se nás pacienti nebály“. Představí jej lékařka, spisovatelka a zakladtelka hospicového hnutí v České republice MUDr. Marie Svatošová. Své zkušenosti s domácí hospicovou péči představí v příspěvku „Duchovní aspekty péče o pacienty v konečné fázi života“ Jana Sieberová. Na téma „Komunikace s problémovou rodinou v podmínkách lůžkového hospice“ promluví primářka Hospice v Mostě MUDr. Petra Klimecká.

Pro zájemce je připravena i exkurze do Hospice sv. Jana N. Neumanna, o. p. s. a rovněž do Domova Matky Vojtěchy, který nabízí pomoc lidem s demencí a Alzheimerovou chorobou.

Bližší inrormace naleznete na

www.vzdelavaciinstitut.eu