Charitní hospicová poradna provozovaná Charitou Ostrava

15. Červenec 2014, Mgr. Lenka Václavovičová

Charitní hospicová poradna nabízí pomoc v těžkých životních situacích

Posláním Charitní hospicové poradny je poskytovat základní a odborné sociální poradenství, doprovázení, psychologickou a duchovní pomoc. Služba je určena pro lidi nevyléčitelně nemocným, jejich příbuzné a ty, kteří o nemocné rodinné příslušníky pečují nebo aktuálně prožívají smutek po úmrtí blízkého.

V poradně klientům pomůžeme s vyřízením sociálních příspěvků, doporučíme a zprostředkujeme vhodné sociální a zdravotní služby, které mohou pomoci v právě prožívané nelehké situaci. Rovněž můžeme nabídnout a zprostředkovat zapůjčení vhodných kompenzačních pomůcek, jež bývají nezbytné pro péči o nemocného v domácím prostředí.

S péčí o blízkého člověka doma souvisí s mnoha nezbytnostmi, proto pravidelně nabízíme možnost zúčastnit se semináře „Jak pečovat o nemocného v domácím prostředí“, na kterém profesionální zdravotní sestry předvedou polohování nemocného, provádění hygieny, podání jídla a pití a mnoho další informací.

V týmu Charitní hospicové poradny pracuje psycholog, duchovní a zdravotní sestra. Služeb a konzultací s těmito odborníky lze bezplatně využít. Můžete nás kontaktovat také v případě, kdy nepotřebujete konkrétní pomoc, ale potřebujete ve své nelehké situaci podporu, někoho kdo s Vámi bude sdílet Vaše obavy, bude Vám naslouchat.

Charitní hospicová poradna provozovaná Charitou Ostrava sídlí v budově Hospice sv. Lukáše na adrese Charvátská 8, Ostrava-Výškovice. Služeb je možné využít v konzultačních hodinách: pondělí 8-12; 13-17, úterý-čtvrtek 8-12; 13-15. V případě potřeby je možné dohodnout také osobní setkání přímo domácnosti. Kontaktovat nás můžete také na tel. číslech 731 534 002 a 599 508 533 či e-mailu: cho.hospicova.poradna(at)charita.cz

Jeden komentář to “Charitní hospicová poradna provozovaná Charitou Ostrava”

1. božena Tokárová napsal:

Prosím o kontak nebo informaci, jak získat k zapůjčení dýchací přístroj pro manžela, ročník 1929,
    DG Rakovina plic.

Děkuji za informaci.