Francie: Vinný bar na paliativním oddělení

5. Srpen 2014, Ing. Juraj Kizák

Nevyléčitelně nemocní pacienti ve Francii si budou moci své poslední dny zpříjemnit sklenkou kvalitního vína či whisky. Na oddělení paliativní péče nemocnice v Clermont-Ferrandu budou mít volně k dispozici vinný bar, kde se budou pořádat třeba pravidelné degustace a kde si budou moci pod dohledem lékaře dopřát svůj oblíbený drink. Pokud bude projekt „nemocničního baru“ úspěšný, rozšíří se i do dalších zařízení, napsal britský deník The Independent. Více ZDE.