Mezinárodní konference paliativní a hospicové péče 2015

2. Prosinec 2014, Mgr. Lenka Václavovičová

Motto: „Všechno, čeho se dotkne láska, je zachráněno od smrti.“ Romain Rolland

Paliativní péče je moderní, celosvětově rychle se rozvíjející typ péče, který nabízí umírajícím a jejich blízkým účinnou pomoc tam, kde prostředky běžných léčebných postupů, ale také síly a schopnosti nejbližšího okolí velmi často selhávají. Paliativní péče se zabývá utrpením, potřebami a kvalitou života a důstojností lidí na konci života (WHO 2003). Specializované zařízení poskytující paliativní péči se označuje za hospic.Charita Ostrava uspořádala mezinárodní konferenci na téma paliativní péče již v roce 2009. Poznatky v oblasti péče o umírající se od té doby rozšířily a přínosem může být také jejich sdílení v rámci dalších evropských zemí. To jsou důvody uspořádání Mezinárodní konference paliativní a hospicové péče 2015 v rámci projektu „Komplexní program rozvoje hospicové péče v Charitě Ostrava“ podpořeného z Programu švýcarsko-české spolupráce.

Termín konání: 17.3.2015, 9:00-17:00 hodin

Místo konání: Clarion Condress Hotel Ostrava