Prezident ČR, Liberec: „Pan hejtman mě při našem setkání informoval, že stavba hospice úspěšně pokračuje…“

25. Březen 2015, Ing. Juraj Kizák

Z projevu prezidenta České republiky Miloš Zemana  při setkání se členy zastupitelstva Libereckého kraje, Liberec, 24. března 2015:

„Milý pane hejtmane, slíbil jste mi minulý rok, že Hospic sv. Zdislavy, protože hospic je moje hobby a kamkoli přijedu říkám, že v této republice umírá ročně padesát tisíc lidí, z toho velká část ve velmi nedůstojných podmínkách a je tedy zapotřebí stavět hospice, jako nástroj pro důstojný odchod ze života. Pan hejtman mě při našem setkání informoval, že stavba hospice úspěšně pokračuje, takže z toho vyplývá, že snad příští rok, až k Vám opět, jako každý rok přijedu, se do něj přijedeme podívat. Je to pořád dva jedna, pane hejtmane, aby bylo jasno mezi námi otevřeně, a to nevypadá úplně nejlíp.“ Celý projev ZDE.