Potřebuje Vysočina hospic?

20. Duben 2015, Ing. Juraj Kizák

Kraj Vysočina je jedním z posledních krajů, ve kterém není dosud provozován „kamenný“ hospic. Co si o tom myslí Vít Kaňkovský (KDU ČSL), poslanec a krajský zastupitel? Je přesvědčen, že přichází doba, kdy  nastal čas podniknout kroky k vybudování a provozu „kamenného“ hospice v tomto kraji. Říká: Čím více se dívám na zkušenosti z jiných krajů i na systém hospicové péče v zahraničí, tím více nabývám přesvědčení, že našemu kraji hospic schází. Hospicová péče má svá nepopiratelná specifika, která – aniž bych chtěl jakkoliv ubírat na významu terénním službám nebo činnosti oddělení paliativní péče – nelze pouze těmito službami komplexně zajistit. Zeptáme-li se pacientů, trpících nevyléčitelnou nemocí, zda chtějí poslední týdny svého života strávit v nemocnici, pak v naprosté většině případů uslyšíme rezolutní NE.“ Více ZDE.