Hospic Plzeň: Oslava výročí 60 let kněžství Mons.Václava Škacha

13. Červenec 2015, Mgr. Lenka Václavovičová

Odpoledne 26. června bylo v Hospici svatého Lazara výjimečné. Nejen tím, že se v pátek v hospici mše svatá nekoná, a tento pátek odpoledne ano, nejen tím, že při ní byl přítomen pan biskup František Radkovský, dále provinciál františkánů, Pater Jeroným, generální vikář Mons. Josef Žák, biskupský vikář a převor plzeňských dominikánů Pater Vojtěch Soudský, biskupský vikář Pater Krzystof Dedek a další kněží a jáhni. Nejen tím, že při ní bylo přítomno mnoho dalších věřících, což při mších v hospici není příliš časté. Bylo výjimečné především tím, že při sloužené mši svaté byl přítomen Pater Václav Škach, který oslavoval 60 let svého kněžství.Hospic svatého Lazara je v Plzni od roku 1998. A Pater Škach byl jeden z prvních kněží, kteří zde mši svatou sloužili. Někteří pamětníci dokonce tvrdí, že sloužil úplně první mši v Hospici.