Archiv pro den 14. Leden 2016

Bude první hospic na Vysočine ?

14. Leden 2016, Ing. Juraj Kizák

„Kamenný hospic by měl stát v Jihlavě. Spolek Mezi stromy vznikl loni v létě a začal pracovat na projektové studii. V současné době jedná o podpoře tohoto projektu na úrovni jednotlivých měst a kraje Vysočina. „Kraj naši myšlenku podporuje, neboť ne každá rodina dnes dokáže péči o umírajícího příbuzného zvládnout.“ Více ZDE.

Automobil pro domácí hospic Athelas v Písku.

14. Leden 2016, Ing. Juraj Kizák

Plzeňská diecéze i touto cestou podporuje práci lidí, kteří denně dojíždějí za nevyléčitelně nemocnými klienty. Kromě dopravy zdravotníků za klienty bude nové auto sloužit také k převozu zdravotnických a kompenzačních pomůcek. Více ZDE.

Nový mobilní hospic sv. Jiří pro Tachov od 6.1.2016

14. Leden 2016, Ing. Juraj Kizák

Slavnostního otevření se zúčastnil radní Zdeněk Honz, členka rady Milena Stárková a zároveň starosta Tachova Jiří Struček. Mobilní Hospic Sv. Jiří je nezisková organizace, která vznikla v Chebu. Jedná se o terénní službu, která jezdí za nevyléčitelně nemocnými domů. Více ZDE.

Strach ze smrti syna mi otevřel oči, je v ní naděje, říká vedoucí hospice.

14. Leden 2016, Ing. Juraj Kizák

Společnost se snaží smrt absolutně vytěsnit a zapomenout, ale ona k lidskému údělu patří stejně jako narození, říká vedoucí hospice Jana Sieberová. Lidé se podle ní nejvíce bojí fyzického utrpení při umírání. Jak se dnes dívá na smysl bolesti a utrpení? Přepis rozhovoru ZDE.