Archiv pro den 11. Únor 2016

Domov u fontány přivítal švýcarské odborníky

11. Únor 2016, Ing. Juraj Kizák

Vážíme si, že nám Asociaci poskytovatelů sociálních služeb umožnila se tohoto programu zúčastnit. Jsem proto ráda, že máme možnost získat zkušenosti právě u našich švýcarských kolegů, kteří mají v paliativní péči dlouholeté zkušenosti… Více ZDE.

Koncert pro Domácí hospic Vysočina.

11. Únor 2016, Ing. Juraj Kizák

Na charitativním koncertě pro Domácí hospic Vysočina vystoupí v sobotu 13. února v DIOD, divadle otevřených dveří, Jihlavě dívčí jazzový orchestr z Londýna. Více ZDE.

Jihomoravský kraj podporuje domácí hospicovou péči.

11. Únor 2016, Ing. Juraj Kizák

Vzhledem k tomu, že o podporu domácí hospicové péče byl v roce 2015 velký zájem široké veřejnosti, byl pro rok 2016 navržen a schválen Dotační program na podporu poskytování domácí hospicové péče, kde je v rozpočtu vyčleněno a schváleno 10 mil. Kč. Více ZDE.

Česko má nedostatek hospiců.

11. Únor 2016, Ing. Juraj Kizák

Po celé republice je jich nyní pouze sedmnáct, v Karlovarském kraji či na Vysočině zařízení nabízející péči o umírající zcela chybějí. Více ZDE.

Domácí hospic nadále dostane peníze.

11. Únor 2016, Ing. Juraj Kizák

Pojišťovna bude dál podporovat svoje pojištěnce. Bude přispívat pro lidi, které zařadíme do pilotního projektu. V případě Hospice svaté Zdislavy půjde o čtyřicet pacientů. Více ZDE.

Zpěvačka legendární skupiny zemřela v hospicu.

11. Únor 2016, Ing. Juraj Kizák

Signe Toly Anderson stála v roce 1965 při zrodu legendární kapely Jefferson Airplane. Předtím se mladá zpěvačka živila jazzem a folkem. Se skupinou natočila první album Jefferson Airplane Takes Off, ze kterého její zpěv vynikl především v písni Chauffeur Blues. Více ZDE.