Archiv pro den 21. Únor 2016

Na dotace není nárok aneb rozhovor s ředitelem hospicu.

21. Únor 2016, Ing. Juraj Kizák

Hospice se sice dostaly do sazebníku výkonů zdravotních pojišťoven, ale zdravotní pojišťovny hradí jen něco kolem padesáti šedesáti procent celkových nákladů. Potom ještě zbývá sociální složka, která je v hospicích velmi významná a ta se musí dotovat. Na dotace není nárok. Více ZDE.

Devětsil brzy pomůže

21. Únor 2016, Ing. Juraj Kizák

Vsetín. Rodinám, které se rozhodnou pečovat o své nevyléčitelně nemocné a umírající členy doma, nabídne novou službu domácí hospic Devětsil. Ročně zvládnou pracovníci hospicu pomoci až dvaceti čtyřem rodinám. Více ZDE.

Kniha – Manuál paliativní péče o umírající pacienty

21. Únor 2016, Ing. Juraj Kizák

Kniha je určena všem, kdo poskytují paliativní péči a přemýšlejí o ní, nejvíce pak lékařům, sestrám a těm, kteří zakládají nová zařízení a oddělení paliativní péče jak v terénu, tak v lůžkových zařízeních. Více ZDE.