„Není důvod, proč by to doma nešlo“

18. Březen 2016, Ing. Juraj Kizák

Odborníci, kteří za domácími hospici stojí, jsou ale přesvědčení, že konečné účty vyjdou ve prospěch domácí péče, nebo minimálně nebudou dražší než pobyt v nemocnici. Domácí hospic totiž funguje tak, že o nemocného pečuje doma někdo z blízkých.

K dispozici má 24 hodin denně a sedm dnů v týdnu podporu lékaře a sestry, kteří jsou neustále na telefonu, případně připravení přijet během pár minut. Lékař rozhoduje o nasazení léků, jejich dávkování, dokáže tlumit bolest. S takovou podporou, jako dostanou, neexistují situace, kdy by to doma nešlo,“ tvrdí předseda České společnosti paliativní medicíny Ladislav Kabelka. Více čtěte ZDE.