Archiv pro den 26. Březen 2016

Den otevřených dveří 2016 – hospic sv. Alžběty

26. Březen 2016, Ing. Juraj Kizák

S doprovodným programem, prohlídkou s průvodcem, přednáškami. Více na obr.

Unikátní centrum následné intenzivní péče

26. Březen 2016, Ing. Juraj Kizák

Ostrov. Šest lůžek vznikne v novém oddělení respitní péče. Ta jsou určena nesoběstačným pacientům, kteří jsou dlouhodobě v domácí péči. „Převezmeme za rodinné příslušníky péči o pacienta v případě vyčerpání, dovolené či nemoci, a to až na tři měsíce,“ uvádí primářka. Oddělení paliativní péče, které pečuje o pacienty v konečné fázi neléčitelného onemocnění, bude disponovat pěti lůžky. Více ZDE.

Třebíčský hospic začal spolupracovat s nemocnicí

26. Březen 2016, Ing. Juraj Kizák

Domácí hospic svaté Zdislavy v Třebíči od letošního roku začíná spolupracovat také s třebíčskou nemocnicí. Smlouva stanovuje podmínky spolupráce a mohla být uzavřena pouze díky vstřícnému přístupu vybraných lékařů nemocnice. Více ZDE.

Rozvoj domácí hospicové péče na Třebíčsku

26. Březen 2016, Ing. Juraj Kizák

V současné době lůžkové hospice v České republice pokryjí jen zhruba 5 – 6 procent potřebných,“ řekl MUDr. Kabelka, který zdůraznil i další civilizační hrozbu, tou je demence týkající se dnes v republice podle kvalifikovaných odhadů 150 – 200 000 lidí. „Počítá se s tím, že v nejbližších 20 letech ta čísla budou téměř trojnásobná. [...]

O staré lidi se postará speciální tým.

26. Březen 2016, Ing. Juraj Kizák

Jihomoravský kraj. V kraji se rozšiřuje žádaná domácí hospicová péče, jde do ní minimálně 10 milionů korun. O více starých a nemocných lidí se tak postará speciální tým, zatímco zbytek rodiny nemusí kvůli nezbytné péči odejít ze zaměstnání. Více ZDE.