Prostor za plentou se studenými stěnami aneb sedm let díků

10. Březen 2016, Ing. Juraj Kizák

V dnešní době umí léky dostatečně zvládat fyzickou bolest. Zdravotní pomůcky umožňují, aby péče o nemocného mohla probíhat doma. A tak začala dlouhá cesta hospice. První roky se hospic potýkal s určitou dávkou nedůvěry. Je přirozené, že lidé nevěří tomu, co neznají. Ale i tato cesta se nakonec proměnila, takže hospic mohl za celou svoji sedmiletou existenci pomoci více jak 120 onkologicky nemocným pacientům. Hospicová péče vlastně nemá univerzální návod jak pečovat o pacienta, protože ke každému pacientovi je třeba přistupovat jinak. Více ZDE.