Nabídka duchovní obnovy pro zdravotníky, sociální pracovníky i dobrovolníky (nejen) z hospiců

17. Duben 2016, MUDr. Marie Svatošová

Nabídka duchovní obnovy v DC Vranov u Brna pro zdravotníky, sociální pracovníky i dobrovolníky (nejen) z hospiců

Na podzim r. 2015 se na Vranově konala první duchovní obnova pro zdravotníky a sociální pracovníky, vedená Marií Svatošovou, Janou Sieberovou a hospicovým kaplanem P. Pavlem Rouskem, na téma „Beze mne nemůžete činit nic“ (Jan 15,5), při níž účastníci rozjímali témata, úzce související s jejich profesí: „O povolání ke službě“, „O nesvátostném doprovázení“, „Jak být nositelem pokoje“ a „O moci v bezmoci“.

Bezprostředně po skončení této duchovní obnovy sami účastníci domluvili s vedením DC:

1. Pro sebe v termínu 20. 10. – 23. 10. 2016 další duchovní obnovu, volně navazující na první téma (absolvování I. tématu není nezbytnou podmínkou účasti).
  2. Pro kolegy a kolegyně, kteří se z důvodů kapacitních či jiných nemohli zúčastnit první duchovní obnovy v roce 2015, opakování téhož v termínu 9. 6. – 12. 6. 2016.

Přihlášky a podrobnější informace najdete na www.dc-vranov.cz.

Počet účastníků je omezen kapacitou domu.

Vedení hospiců a jiných zdravotnických zařízení děkuji za předání této informace přednostně pracovníkům v přímé péči, a za umožnění účasti těm, kdo o duchovní obnovu projeví zájem.