Litoměřice, 5. září: The TAP TAP+Puellae Cantantes pro Hospic sv. Štěpána

30. Srpen 2016, Mgr. Irena Vodičková

Již pátý ročník charitativního koncertu pořádá Nadační fond Kalich za podpory města Litoměřice a ve spolupráci s Městskými kulturními zařízeními. Po Hradišťanu, Bratrech Ebenech, Ondřeji Havelkovi s Melody makers a Spiritual kvintetu se i letos máme nač těšit. Tentokrát na koncertu, jehož výtěžek ze vstupného bude opět předán Hospici sv. Štěpána, vystoupí pražská skupina The Tap Tap společně s litoměřickým pěveckým sborem Puellae cantantes.
Uskuteční se 5. září od 18 hodin v Domě kultury v Litoměřicích.
The Tap Tap je parta lidí, která i přes svůj tělesný handicap doslova žije muzikou. Společně s ní již zpívala řada zpěváků, mezi nimi Kamil Střihavka, Dan Bárta, Vojtěch Dyk nebo Matěj Ruppert. Úspěchy sklízí nejen doma, mimo jiné ve Státní opeře v Praze, ale i v zahraničí (Moskva, Londýn atd.). Mezi jejich nejznámější písně patří Řidič autobusu, Moje volba nebo Konec světa – zrušeno. Atmosféra na koncertech bývá úžasná.
Pátý ročník koncertu NF Kalich tak bude výjimečný svým poselstvím. „Do Litoměřic totiž přijedou talentovaní lidé, s nimiž se osud nemazlil, aby prostřednictvím nápadité hudby a moudrých textů nabili ostatní energií, chutí do života a ukázali, že stojí zato poprat se s osudem,“ upozorňuje Eva Břeňová, moderátorka akce. Několik písní si společně s The Tap Tap zazpívá i litoměřický pěvecký sbor Puellae cantantes pod vedením sbormistra Romana Pallase. „Věřím, že půjde o nesmírně silný nejen kulturní, ale i lidský zážitek. Již nyní se na něj velmi těším,“ konstatoval předseda správní rady NF Kalich Alexandr Vondra.
Na závěr koncertu předá starosta Litoměřic Ladislav Chlupáč sošky Aloise Klára osobnostem, které dlouhodobě svou prací přispívají ke zkvalitnění a rozvoji zdravotní a sociální oblasti města.
Vstupenky budou prodávat MKZ Litoměřice od začátku července.
Srdečně zveme a těšíme se na vás!