SBÍRKA PRO HOSPICE – Dar pro papeže Františka k 80. narozeninám

26. Září 2016, Ing. Juraj Kizák

Papež František oslaví 17. prosince 2016 osmdesáté narozeniny a Iniciativa Exitus pro něj připravuje narozeninový dárek. A co může udělat radost osmdesátiletému zbožnému jezuitovi? Dobrý skutek!

Papeži Františkovi bude během prosince předán dárkový šek, kdy jeho jménem bude vybraná částka ve sbírce předána hospicům v Česku.
„Rozhodli jsme se zorganizovat sbírku na domácí i lůžkové hospice v Česku a celou akci spojit s vyjádřením podpory a uznáním současnému papeži Františkovi“, říká za Iniciativu Exitus Šimon Heller. Tato iniciativa již v roce 2014 v rámci sbírky na hospic v Prachaticích vybrala téměř čtvrt milionu korun.
Iniciativa Exitus spolupracuje s Asociací poskytovatelů hospicové paliativní péče a majitelem transparentního sbírkového účtu je právě asociace samotná. „Garantujeme, že 100 procent darů bude poskytnuto přímo příjemcům, tedy hospicům“, říká prezident Asociace a ředitel hospice v Prachaticích Robert Huneš.
Každý dárce pak sám určuje, jaký lůžkový nebo domácí hospic podpoří. A to jednoduše zadáním variabilního symbolu. Na transparentním účtu je pak možné zjistit, kdo kolik přispěl. „Domácí hospicová péče je v Česku extrémně podfinancovaná. Důstojná smrt by měla být samozřejmostí pro každého, a proto se snažíme pomoci zařízením, která se o umírající starají“, dodává Šimon Heller z Iniciativy Exitus.

Přispět na transparentní sbírkový účet může každý: 115-3261400217/0100

Seznam variabilních symbolů hospiců Asociace poskytovatelů hospicové a paliativní péče pro sbírku

„Dar papeži k narozeninám“:

Var. symbol / Název / adresa  / WEB
1 Nadační fond Klíček Malejovice www.klicek.org
2 Hospic Štrasburk, o.p.s. Praha 8 www.hospicstrasburk.cz
3 Hospic Dobrého Pastýře Čerčany www.hospic-cercany.cz
4 RUAH, o.p.s. Benešov www.ruah-ops.cz
5 Hospic svatého Lazara, z.s. Plzeň www.hsl.cz
6 Hospic sv. Jana N. Neumanna, o.p.s. + Domácí hospic sv. Veroniky Č. Budějovice
Prachatice, Č. Budějovice www.hospicpt.cz, www.hospicveronika.cz
7 Domácí hospic Jordán, o.p.s. Tábor www.hospicjordan.cz
8 Hospic sv. Štěpána,z.s. Litoměřice www.hospiclitomerice.cz
9 Hospic v Mostě, o.p.s. Most www.hospic-most.cz
10 Hospic sv. Zdislavy, o.p.s. Liberec www.hospiczdislavy.cz
11 Domácí hospic Duha, o.p.s. Hořice www.hospic-horice.cz
12 Hospic Anežky České Červený Kostelec www.hospic.cz
13 Sdílení, o.p.s. Telč www.sdileni-telc.cz
14 Domácí hospic Vysočina, o.p.s. Nové Město na Moravě www.hhv.cz
15 Hospic sv. Alžběty, o.p.s. Brno www.hospicbrno.cz
16 Mobilní hospic Ondrášek,o.p.s. Ostrava - Zábřeh www.mhondrasek.cz
17 Hospic sv. Lukáše + mobilní hospic sv. Kryštofa Ostrava - Výškovice www.ostrava.caritas.cz
18 Hospic Frýdek – Místek,p.o. Frýdek - Místek www.hospicfm.cz
19 Hospic Citadela Valašské Meziříčí www.citadela.cz
20 Hospic na Svatém Kopečku Olomouc www.hospickopecek.caritas.cz
21 Hospic Malovická Praha 4 www.hospicmalovicka.cz
22 Hospicová péče sv. Kleofáše Třeboň www.kleofas.cz
23 Domácí hospicová péče Hradec Králové Hradec Králové www.charitahk.cz/nase-
strediska/domaci-hospicova-pece/
24 Asociace poskytovatelů hospicové paliativní péče Praha www.asociacehospicu.cz

Transparentní sbírkový účet k nahlédnutí zde: Přímý odkaz na Detaily účtu 115-3261400217/0100 u Komerční banky je ZDE.
Kontakt:
Šimon Heller, Iniciativa Exitus, hellersimon@seznam.cz, 739 385 296
Robert Huneš, Asociace poskytovatelů hospicové paliativní péče, reditel@hospicpt.cz, 777 704 210

Jeden komentář to “SBÍRKA PRO HOSPICE – Dar pro papeže Františka k 80. narozeninám”

1. Dar odeslán.

Přeji papeži Františkovi co nejvíc sil a Boží pomoci při jeho dalším úsilí. Jsem za jeho pontifikát nesmírně vděčný a téměř denně za něj Bohu děkuji.
    Jak vidno výše, použil jsem při podpisu vedle křestního i konfirmační jméno. Má to svůj důvod. Biřmován jsem byl ThDr. Antonínem Liškou 28.8. 1994 a připravoval mě tehdy – ještě jako diakon – jeho současný nástupce v úřadu diecézního biskupa. Nicméně mám na mysli něco jiného – krátce po konfirmaci (a přijetí jména zvoleného přímo po sv. Františkovi z Assisi) jsem si už tehdy všiml, že si dosud žádný papež toto jméno nezvolil. Nu a tak jsem se devatenáct let těšil, že se snad jednou papeže Františka dočkám. A dočkal… ;-)