Kdo je MARIE SVATOŠOVÁ?

28. Únor 2017, Ing. Juraj Kizák

Na stránkách Hospice Hořice najdete stručnou a přehlednou prezentaci o zakladatelce hospicového hnutí v ČR, MUDr. MARIE SVATOŠOVÉ, dlouholeté bývalé prezidentce Asociace poskytovatelů hospicové paliativní péče (dnes emeritní prezidentka), a autorce několika knih, organizátorce evangelizačních kurzů Alfa. To vše je o ní známo.

Možná ne každý ví, že původním povoláním je zdravotní sestra. Dr. Svatošová se stala Dámou české kultury pro rok 2017. Ještě jinak jí v programu České televize (Křesťanský magazín z 26.2.2016), nazval současný prezident Asociace poskytovatelů hospicové paliativní péče PhDr. Robert Huneš: „Hospicová máma.“

K tomuto oslovení se přidávám cele i já, po své 15leté spolupráci nejen na Hospice.cz s milou „hospicovou“ paní, „Mámou“ Marií Svatošovou…