Lékař zastánkyni eutanázie: „Uškrťte si svou babičku sama, ale netahejte do toho slušného doktora!“

17. Březen 2017, Ing. Juraj Kizák

Eutanázie, dystanázie, odstoupení od marné léčby… Zlo, „směnný obchod…“ O Palachově hrdinství, pohrdání životem sebevraha… A proč v hospici vlastně pacienti o eutanázii nežádají? Ne jen o tom pojednává nejnovější blog prezidenta Asociace poskytovatelů hospicové paliativní péče, PhDr. Huneše. Malou část uvádíme níže:

Rozumí-li navrhovatelé (zákona o tzv. Důstojné smrti) důstojnou smrtí asistovanou sebevraždu a eutanázii, pak lze vyvozovat, že v jejich pojetí jiný způsob úmrtí je nedůstojný. Nedůstojné je tak zemřít přirozenou smrtí v rodinném kruhu mezi nejbližšími, nemocného dochovat v laskavé péči v nemocnici či hospici, nedůstojnou je hrdinská smrt, kdy hasič nasadí život v plamenech za záchranu druhého?

Celý blog najdete ZDE.