Ministerstvo zdravotnictví: Peníze pro hospice už příští rok

6. Duben 2017, Vera Schrenkova
Peníze pro hospice od státu už příští rok. Peníze pro hospice by měly být už podle ministra zdravotnictví Miloslava Ludvíka v úhradové vyhlášce na příští rok.  Ministerstvo zdravotnictví určí, jakou kvalifikaci mají mít lidé, kteří tam mají pracovat, jaké přístrojové vybavení by měly hospice mít a v neposlední řadě s kolika penězi ze státního rozpočtu budou disponovat. Vláda zmocněním v zákoně o sociálních službách odsouhlasila, že přesnou definici hospice přinese souběžná novela předpisu o zdravotních službách. Sněmovna tyto úpravy posoudí už na dubnové nebo květnové schůzi. Podle ministryně práce a sociálních věcí Michaely Marksové bude péče o umírající oficiální službou a podle toho bude hrazena. Kamenné hospice budou zdravotnická zařízení, ve kterých budou také poskytovány sociální služby.