Diskuse kolem druhého hospice v Jihočeském kraji pokračují. Bude i v Budějovicích?

12. Květen 2017, Ing. Juraj Kizák

Krajští zastupitelé tento týden debatovali nad odpovědí rady kraje na petici, která požaduje, aby se kraj a město České Budějovice přihlásily k výstavbě a provozování druhého kamenného hospice pro umírající pacienty v Jihočeském kraji. První, s vysokou kvalitou služeb, se nachází v Prachaticích. Zastupitelé se rozcházeli v názorech na to, zda má další kamenný hospic smysl. Další diskusi se kraj nebrání, paliativní péči podporuje. Je připraven vstoupit v jednání s potenciálním investorem a provozovatelem nad konkrétním projektem. Více ZDE.