Vysočina schválila strategii péče o umírající. Včetně hospice

22. Červen 2017, Ing. Juraj Kizák

Zastupitelé Kraje Vysočina schválili strategii péče o umírající. Obsahuje možnost vzniku lůžkového hospice, který v kraji není. Jeho stavbu se snaží prosadit spolek Mezi stromy.

Náměstek hejtmana Vladimír Novotný (ČSSD) řekl, že kraj dává přednost paliativní péči v domácím prostředí a pak v nemocnicích. Nebrání se ani jednáním o vzniku hospice, pokud pro něj spolek zajistí místo a peníze. „Kamenný hospic považujeme za vhodné doplnění péče,“ řekl. VÍCE ZDE.