Vinnetou se chce bratřit – a další tajemství prachatického hospice.

8. Září 2017, PhDr. Robert Huneš

To je název knížky, kterou v říjnu vydáváme vlastním nákladem. Prosíme, pomozte nám finanční podporou na její vydání – a tak nahlédnout pod roušku hospicového světa. Je hezčí, radostnější, bezbolestnější i veselejší, než si společnost myslí.

Veselé příhody shromážděné v této knize zaznamenával personál prachatického hospice. Některé příhody jsou čerstvé, jiné staré několik let.

Ano, v hospici se umírá. Ostatně to je i měřítkem kvality naší péče – jak dobře a pěkně se umírá. Zvláštní, že? Naším ideálem je, aby člověk odešel na věčnost bez bolesti fyzické, psychické, sociální i duchovní a s vděčností za život, který mu byl dán. To není málo. Možná díky tomu je nám dopřáno se běžně setkávat s radostí, úsměvem, něhou, laskavostí, a dokonce i humorem. Ten je jedním z vrcholů úspěšného smiřování s nepříznivou prognózou nemoci.

Vydání knížky můžete podpořit na č.ú.: 171157619/0600, v.s. 55
Rádi Vám vystavíme potvrzení o daru pro odečet z daní.