GEN již tuto neděli! Portrét MUDr. Marie Svatošové

3. Listopad 2017, Ing. Juraj Kizák

Česká televize v premiére PRAVIDELNÉHO cyklu GEN na Programu ČT1 uvede portrét MUDr. Marie Svatošové – matky hospicového hnutí v České republice. Stane se tak již tuto neděli, 5. 11. 2017 ve 20:00 hod.

I když paní doktorku Svatošovou není potřeba pro lidi navštěvující naše stránky představovat – nedá mi to… Pro mne osobně je v první řadě empatický člověk. Jinak mimo jiné taky:

Autorka desítky knížek. O víře, lásce, lidech, naději, odvaze… Mnohokrát jsem po některé sáhl, když jsem potřeboval dodat síly, odvahy. Její knížka „Až k prolití krve“ o páterovi MUDr. Ladislavovi Kubíčkovi je pro mne pohled par excellence nejen na tohoto člověka, ale na dobu v Československu  v životech několika generací lidí různých společenských vrstev.

V roce 2017 získala Dr. Svatošová cenu Dáma české kultury.

Dnes je Emeritní prezidentkou Asociace poskytovatelů hospicové paliativní péče. Stala se ní po mnoha létech, co jako první prezidentka Asociaci vedla.

Mimo stále různých aktivit v oblasti hospiců a jejich propagace se věnuje otázkám víry.

Vše další se určitě dozvíte v nezvykle lidském přístupu k portrétu osobnosti paní doktorky už tuto neděli (režisér Zdeněk Týc).

Po odvysílání premiéry bude program přístupný aj online na webu České televize ZDE.