NEZISKOVKA ROKU 2017: Prachatický hospic!

30. Listopad 2017, Ing. Juraj Kizák

Dne 27.11. 2017 obdržel v pražském Divadle Archa prachatický Hospic sv. Jana N. Neumanna, o.p.s. Cenu veřejnosti NEZISKOVKA ROKU 2017. Za dvanáct let svého působení tato obecně prospěšná společnost vybudovala a provozuje stejnojmenný lůžkový hospic v Prachaticích, domácí Hospic sv. Veroniky v Českých Budějovicích a Domov Matky Vojtěchy (zařízení pro osoby s Alzheimerovou chorobou v nejtěžší fázi tohoto onemocnění). Ve svých zařízeních dopřála důstojné umírání několika tisícům pacientů.​ „Je vidět, že křesťanské milosrdenství přetavené v laskavou a kvalitní péči oslovuje velkou část společnosti. Není třeba o víře mnoho mluvit, je lepší ji žít“, uvedl ředitel hospice Robert Huneš.

Na společném snímku zleva:, Ing. Jiří Vavera, ekonom o.p.s., Mgr. Eva Ludačková, vrchní sestra hospice, Mgr. Markéta Nováková, sociální pracovník Domova Matky Vojtěchy, PhDr. Robert Huneš, ředitel o.p.s.

Ceny uděluje Nadace rozvoje občanské společnosti nejlepším neziskovým organizacím v České republice. „Ocenění Neziskovka roku je jeden z nejvhodnějších způsobů, jak zviditelnit profesionálně řízené neziskovky, představit příklady dobré praxe ostatním, a ukázat na kvalitu jejich práce,říká zástupkyně ředitelky NROS a manažerka Neziskovky roku.“