Vinobraní v prachatickém hospici. Přišel i Bakchus!

23. Říjen 2018, Renata Hadová

Nemůžeme přidat ani den ke svému životu, co ale můžeme je přidat každému dni radost a přátelství!

V hospici je denním chlebem náročná fyzická i psychická práce. Naším posláním je rozdávat smích tam, kde často převládají slzy. Náš personál je stoprocentní ve svém oboru a denně čelí těžkým situacím v životě člověka. Nezaškodí někdy běžící čas pozastavit, odlehčit, zasmát se, veselit se. A protože byl zrovna období vinobraní a pan ředitel PhDr. Huneš mívá občas recesní nápady, zrealizoval na hospicové půdě vlastní vinobraní s opravdovou sklizní. Světe div se, i my v hospicovém parku máme vlastní malý vinohrádek. Pravda, trochu jsme ho museli přizdobit, aby působil bohatě a navodil pocit opravdovosti.

Vinobraní 2018 – Prachatice

Vinobraní bylo zahájeno příchodem Dionýsia a Bakcha, veselých bohů vína starého Řecka a Říma. My měli tu čest obou najednou a jejich proslovem bylo vinobraní zahájeno. Sám mistr a znalec vín, pan Kočan z prachatické prodejny těchto lahodných moků, nám bravurně předvedl SABRÁŽ, což je sekání hrdla sektu šavlí. Následoval přípitek a tímto ještě jednou velké díky za jeho darovaná vína a za posezení s námi.

Další milou osobností z Římskokatolické farnosti Pištín byl P. Mgr. Bohuslav Richter, který nám povyprávěl o víně biblické příběhy a dal nám ochutnat mešní víno ze svých zásob. Následně se už jen koštovalo, soutěžilo a na chvíli si všichni mohli užít bezstarostné chvíle v altánku, poklábosit v dobré společnosti i s několika pacienty, kde i slunce v ten den pro nás svítilo v plné síle. Bůh žehnej takovým krásným dnům a díky za lahodné dary naší země.

Vložit komentář

 
Copyright (c) 2005-2011 Ecce Homo, 2000-2004 Ing. Juraj Kizák, juraj.kizak@gmail.com
ECCE HOMO, o.s. = Sdružení pro podporu domácí péče a hospicového hnutí, působí v ČR nepřetržitě od roku 1993, jeho náplň a cíle vyplývají z názvu,
IČO 49366335, Bankovní spojení: 2001709504/0600, kontakt: marie.svatosova@seznam.cz
Anorexie.cz, Prezidentka.eu, Vangogh.cz, Modigliani.cz, Gauguin.cz, Česká prezidentka