Prezident APHPP Huneš pro Medical Tribune: Úhrady pojišťoven pokrývají jen polovinu nákladů hospicové péče!

21. Únor 2019, Ing. Juraj Kizák

Pro forum odborného časopisu MEDICAL TRIBUNE ve věci dohodovacího řízení se zdravotními pojišťovnami na rok 2020 o výši úhrad zdravotních služeb hrazených z veřejného zdravotního pojištění se vyjádřil i prezident Asociace poskytovatelů hospicové paliativní péče PhDr. Mgr. Robert Huneš. Upozornil, že úhrady zdravotních pojišťoven v současnosti pokrývají jen zhruba polovinu nákladů spojených s péčí o umírajícího. V hospicích jsou vyšší farmakologické náklady než u jiných typů ošetřovatelských lůžek a  hospice musejí mít dle legislativy taky cca dvojnásobný počet personálu.

Zmínil však taky, že na straně druhé dle pilotního průzkumu Ministerstva zdravotnictví ČR (říjen 2014) poskytují hospice kvalitnější a náročnější péči než LDN. „Přesto ani úhradová vyhláška, ani zdravotní pojišťovny tyto skutečnosti zatím nereflektují,“ zakončil svojí úvahu na tomto fóru PhDr. Huneš.

Jak se k vyjednávání o nové úhradové vyhlášce a navýšení hodnoty bodu pro svůj segment vyjádřili i další subjekty veřejného zdravotnictví najdete ZDE.

Vložit komentář

 
Copyright (c) 2005-2011 Ecce Homo, 2000-2004 Ing. Juraj Kizák, juraj.kizak@gmail.com
ECCE HOMO, o.s. = Sdružení pro podporu domácí péče a hospicového hnutí, působí v ČR nepřetržitě od roku 1993, jeho náplň a cíle vyplývají z názvu,
IČO 49366335, Bankovní spojení: 2001709504/0600, kontakt: marie.svatosova@seznam.cz
Anorexie.cz, Prezidentka.eu, Vangogh.cz, Modigliani.cz, Gauguin.cz, Česká prezidentka