Havlíčkův Brod… Konečně lůžkový hospic i na Vysočině?

6. Březen 2019, Ing. Juraj Kizák

Bude už lůžkový hospic i na Vysočině? Koncem února se na Krajském úřadu kraje Vysočina uskutečnil odborný seminář k tomuto tématu. Vysočina je posledním krajem v ČR, kde lůžkový hospic schází. Navzdory škarohlídům konajícím proti, se schyluje k jeho výstavbě. Podporu projektu svými odbornými příspěvky vyjádřili emeritní primářka brněnského hospice MUDr. Viola Svobodová (na snímku) i ředitel hospice v Prachaticích a současně prezident APHPP PhDr. Robert Huneš.

Co zbývá nám ostatním? Držet palce zdejšímu spolku (www.hospicmezistromy.cz), který by rád co nejdříve zahájil stavbu hospice v Havlíčkově Brodě a započal tak službu umírajícím. Má za sebou plnou podporu Asociace poskytovatelů hospicové paliativní péče.