Plzeň 18.5.2019: Benefiční aukce pro Hospic svatého Lazara

15. Květen 2019, Viktor Glier

Dobrý den z Hospice svatého Lazara,

dovolte mi informovat Vás o jedinečné společenské, umělecké a v neposlední řadě investiční události!

V prosinci roku 2017 jsme uskutečnili vůbec první benefiční aukci obrazů a uměleckých děl. Byl to odvážný počin. Vše se nakonec podařilo nad očekávání. Na sbírkový účet se za vydražená díla doputovalo nádherných 720 000 korun, které se využívají ke zkvalitnění péče o umírající (například nákup arjo vany, léků, polohovacích lůžek). Atmosféru dražebního večera zpříjemnil profesionální licitátor Galerie Kodl Milan Dospěl, zázemí krásných prostor a úžasný catering poskytl Greensgate Golf Club Dýšina. Dražitelé byli s průběhem aukce i nabídkou děl nadmíru spokojeni.

Svatopluk Klimeš
Modrá myšlenka, 2000 / 2016
akryl, oheň, papír na plátně, 30 x 60 cm
Vyvolávací cena 15 000 Kč

Proto jsme se rozhodli po důkladné přípravě a na ještě vyšší úrovni benefiční aukci zopakovat, tentokrát 18. května v prostorech Měšťanské besedy v Plzni. Vedle kurátorky Lucie Šiklové (kurátorka v Národní galerii v Praze, Galerii Benedikta Rejta a tč. v Galerii Klatovy – Klenová) jsme jako koordinátora a kurátora získali nově také Ondřeje Horáka (výtvarník, autor mnoha výstavních projektů a knih). Za vším věrně stojí také s hospicem dlouhodobě spřízněná umělkyně Eva Chmelová (volná́, ale i užitá tvorbǎ v oblasti textilního návrhářství a grafiky, vizuály výstavy Galerie České spořitelny, Nadace Via).

Bude nám velikou ctí, pokud o aukci budete informovat, vyptávat se nás na detaily, dělat akci reklamu. Potřebujeme najít a dostat na aukci potencionální kupce.

Aukční webové stránky jsou zde. Najdete na nich celý aukční katalog. Můžete si ho z pohodlí domova prohlížet jako byste si prohlíželi položky v eshopu. Pokud se nebudete moci dostavit do Plzně, zašlete nám plnou moc a my budeme dražit za Vás do limitu, který si určíte. Nebo budete mít štěstí a Váš favorit se nevydraží, takže jej bude možno zakoupit přes webové stránky aukce ještě v poaukčním prodeji (bude spuštěn po 18. květnu a poběží měsíc).

Viktor Glier

komunikace a fundraising
Hospic svatého Lazara, z.s.
Sladkovského 2472/66a, 326 00 Plzeň
aukce@hsl.cz