Chce poslankyně Procházková udělat z pracovníků hospiců „popravčí četu?“

17. Červen 2019, Ing. Juraj Kizák

Samotná myšlenka hospicu je v přímém rozporu s eutanazií. Poslankyně ANO Věra Procházková uvažuje ve svém návrhu na eutanazii, ŽE BY JÍ PROVÁDĚLY PRÁVĚ ZAMĚSTNANCI HOSPICŮ!

Lékař litoměřického hospicu Karel Dlask sděluje Aktualne.cz: “Udělat z lidí v hospicech, promiňte mi to spojení, popravčí četu, to se na mě nezlobte… To je pro nás jako pro lidi, kteří dělají paliativní medicínu, absolutně nepřijatelné.“

Podobně reaguje i zdravotní sestra ze stejného Hospicu svatého Štěpána Dana Opočenská: „Mě to strašně pohoršilo a urazilo mě to. To je tak ošklivý impulz, který paní poslankyně vysílá do společnosti. Myslí si, že jsme vrahové, že tu budeme vraždit lidi?“ Podobně emotivně reagují i všichni další zaměstnanci litoměřického hospicu, eutanazii rázně odmítají říkajíc, že na něčem takovém se v žádném případě podílet nebudou. Více ZDE.