Jak mohu podpořit hospicové hnutí?

27. Červen 2010, admin

Jako dobrovolník
V každém z hospiců si s vámi na toto téma určitě rádi promluví. Dobrovolníci jsou plnohodnotnými členy hospicového týmu. Od zajištění služby v recepci, přes nákupy pro nepohyblivé pacienty, a přípravu malých různých akcí, až po návštěvy pacientů a popovídání si s nimi a s členy jejich rodiny. Dobrovolníci vnášejí do hospice důležitý prvek civilního, domácího prostředí.

Jako přispěvatel, dárce či sponzor
Možností máte nepřeberně. I pouhým klikaním po těchto stránkách určitě objevíte, který z hospiců, nebo která myšlenka či aspekt hospicové péče by pro vás stála za zamyšlení, a následně za její finanční, či jinou podporu. Ani v Čechách ani na Slovensku k dnešnímu dni není hospicová péče podporována státem tak, že by to hospicům umožňovalo bezproblémové fungování.

Skutečné náklady na lůžko jsou několikanásobně vyšší, než jsou výdaje pokryty ze státních zdrojů nebo dotací. Každý z uvedených hospiců proto silně závisí na dobrovolných příspěvcích dárců, ať již jednotlivců, firem či nadací.

Tím, že někomu řekněte o těchto stránkách
Případně o dalších stránkách jednotlivých hospiců. I když nevím výsledky žádného průzkumu, pokud již byl na téma hospicové péče nějaký proveden, z vlastní zkušenosti vím, že mnoha lidem, s kterými jsem sám měl možnost mluvit, slovo hospic dnes ještě nic neříká. Možná ale některým z nás právě hospic pomůže v budoucnu k důstojnějšímu ukončení naší životní poutě. A dovědí se o této možnosti možná právě díky vám.

Také my…
…uvítáme od Vás jakékoliv připomínky, komentáře, konstruktivní kritiku, kritiku ale i pomoc od kohokoliv, kdo by chtěl dále vylepšit jednotlivé aspekty těchto stránek, nebo je doplnit o další důležité informační údaje, které by zlepšili orientaci čtenáře zajímajícího se z jakéhokliv důvodu o hospice v Čechách a na Slovensku.

5 komentářů to “Jak mohu podpořit hospicové hnutí?”

1. MArtin Ulmann napsal:

Dobry den.

2. Ing. Juraj Kizák napsal:

Pane Ulmanne:
    Na strance http://www.hospice.cz/adresar-hospicu/ mate i seznam hospicovych aktivit v Ostrave a okoli, kde se muzete urcite jako dobrovolnik realizovat… Nejlip bude, kdy je nakontaktujete primo.

Juraj Kizak
    Hospice.cz

3. MArtin Ulmann napsal:

diky,Ulmann

4. Ž.Kosová napsal:

Dobrý večer, chtěla bych se zeptat jestli bych mohla o letních prázdninách pomoci jako dobrovolník. Děkuji Kosová

5. Svoboda Jaroslav napsal:

Chceme být přispěvateli na hospice. Financí by asi bylo dostatek, protože mnozí šetří na stáří. Pojištění na potřebu hospice není. Při dosažení vyšší sumy by asi byla možnost příslibu včasného umístění. Děkujeme za odpověď. Rodiny Svobodovi.